Aspekt gabinetów dentystycznych

Nie każdy o tym wie, ale przed każdym zabiegiem chirurgicznym warto jest pójść do dentysty, aby ten sprawdził stan naszego uzębienia i ewentualnych ubytków w zębach. Bo taka zaniedbana jama ustna może się stać przyczyną powikłań po lub w trakcie operacji. Wcześniejsze odkrycie problemu w jamie ustnej pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze, a także uchroni nas przed różnego rodzaju powikłaniami. Doświadczony stomatolog z Kielc twierdzi, że nawet te minimalne ubytki w zębie których nie sposób zauważyć, są źródłem złych bakterii, które po zadomowieniu się w zębie wraz z krwią dostają się do krwiobiegu. Mogą one więc być przyczyną nawracających angin, zapaleń gardła, chorób płuc. Bakterie te również mogą przyczynić się do rozwoju cukrzycy typu 2. Stanowią również zagrożenie dla pracy serca. Jak widać więc, ubytki w zębach mogą być bardzo groźne.

Dentyści uważają, że wiele schorzeń wymagać może leczenia chirurgicznego. Pacjent nieświadomy ubytków w zębach, może narazić się na poważne powikłania, a także znacznie wydłużony czas leczenia. Dlatego jeśli zabieg nie zagraża życiu, lepiej wcześniej wysłać pacjenta na fotel stomatologiczny. To może zaoszczędzić mu wiele trudu i cierpień. Dlatego bardzo ważna jest profilaktyka i regularne badanie stanu uzębienia. Bo lepiej działać jest wcześniej niż płacić frycowe za swoją niewiedzę i niedbalstwo w sprawie uzębienia. Pamiętajmy, że pacjent po operacji, bez wyleczonych zębów ma dużo gorsze rokowania niż pacjent ze zdrową jamą ustną. Dlatego tak bardzo pamiętać trzeba o wyrabianiu nawyków już od najmłodszych lat i przyzwyczajaniu się do widoku dentysty. Im bardziej nam w krew wejdą pewne nawyki, tym łatwiej będzie nam dbać o zęby w przyszłości. Im bardziej będziemy dbać o stan uzębienia, tym mniejsza szansa, że będziemy musieli widzieć dentystę częściej niż raz do roku. Pamiętajmy o tym jedząc kolejny posiłek w ciągu dnia. To naprawdę nam się przyda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>