Kiedy zrobić depilację laserową u łódzkiej kosmetyczki

Bardzo dużo zabiegów kosmetycznych na twarz i cało może być wykonywanych w okresie jesienno-zimowym. Także w wypadku laserowego usuwania włosków na ciele jest to najlepszy czas ze względu na ograniczenia przed, w trakcie i po zabiegu. Depilacja laserowa to sposób na trwałe pozbycie się zbędnego owłosienia. Daje ogromny komfort, gdy nie musisz na każdy wyjazd zabierać ze sobą maszynki do golenia ani męczyć się z czerwonymi kropkami i wrastającymi włoskami po zastosowaniu depilatora lub woski. Okres powakacyjny to najlepszy czas, aby zacząć przygotowywać się do zabiegu i umówić na wizytę.

Laserowe zabiegi może wykonywać nie tylko lekarz medycyny estetycznej, ale też mające za sobą odpowiednie kursy dobrze przygotowane kosmetyczki. Łódź może pochwalić się dobrymi salonami wykonującymi depilację laserem (https://swiaturody.com/lodz,kosmetyczka,9.html). Jesień i zima to najlepszy czas na trwałe usuwanie owłosienia, gdyż przed zabiegiem przez cztery tygodnie nie wolno opalać się, a przez sześć tygodni wyrywać włosów z partii ciała, które chcemy poddać depilacji, a jedynie golić je maszynką lub przycinać. Skóra może być też po zabiegu zaczerwieniona i podrażniona, nie może być wystawiana na słońce. Depilację laserową wykonuje się seriami, najczęściej po 4-8 zabiegów, by pozbyć się wszystkich włosów. Przed zabiegiem nie należy również używać peelingów, stosować doustnych leków mających działanie fotouczulające (zioła, np., dziurawiec, antydepresanty, retinoidy) i witamin A, C oraz E ani aspiryny. Istnieją przeciwwskazania w postaci przebytych oraz przewlekłych chorób i zażywanych leków, dlatego na konsultacji przed zabiegiem powinnyśmy usłyszeń wiele pytań, a jeśli to konieczne, zostaniemy poproszone o zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań. Po trosce o zdrowie i bezpieczeństwo klientek, a nie tylko zysk, poznany dobry salon kosmetyczny.

Sama depilacja laserowa musi zostać powtórzona kilkukrotnie, aby usunąć skutecznie całe owłosienie z danej partii ciała. Dzieje się tak dlatego, że oddziałujące na mieszki włosowe światło lasera działa jedynie na włosy w fazie wzrostu, a mamy na ciele równocześnie włosy w różnych fazach życia, tak samo jak na głowie – dzięki temu nie gubimy wszystkich naraz. Później dobrze będzie wykonać zabieg przypominający, gdyż pojedyncze włoski mogą się jeszcze pojawić. Przeszkodą w wykonywaniu zabiegu mogą być też zbyt jasne włosy albo bardzo ciemna karnacja, przy których laser nie będzie skuteczny. Warto wybrać się jesienią na konsultację, aby ustalić możliwość wykonania zabiegów laserem i zaplanować kilka wizyt.

1 komentarz

  1. Aneta

    Najlepiej zdecydować się jak n najszybciej i potem mieć błogi spokój :)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>