Lepiej zapobiegać niż leczyć

W szkołach od lat prowadzone są akcje prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej [szczegóły na: wikipedia.org]. Jest to bardzo ważne, ponieważ podczas tych akcji dzieci dowiadują się co to są zęby oraz jak o nie dbać. W domu również trzeba zadbać o to, aby dzieci miały dobry przykład w osobach starszych. Stomatolog z Łodzi poleca grupowe mycie zębów, bo wtedy jest to czynność zabawna jak i zdrowa. Trzeba pamiętać o tym, że leczenie zębów dzieci jest bezpłatne, natomiast leczenie zębów osób dorosłych jest bardzo kosztowne. Lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Każda osoba powinna być pod stałą kontrolą dentysty. Dzieci powinny chodzić na częste przeglądy. Jest to spowodowane tym, że nasze pociechy bardzo lubią słodycze a wiadomo, że nie myją zębów po każdym cukierku. Cukier niestety uszkadza zęby, które później będą boleć. Lepiej jest wpoić dziecku, że gdy boli to trzeba iść do dentysty, bo on pomoże i naprawi ząbek niż pozostawić najmłodszych z bólem i strachem.

Jeżeli dziecko chodzi na częste przeglądy do dentysty i nie wymaga leczenia to pamięta to miejsce jako coś przyjemnego, jako coś dobrego. Jest to takie podejście trochę psychologiczne, jednak stomatolog z Łodzi [szczegóły na: dentysta-stomatolog.com > Łódź] poleca takie zachowanie, bo dzięki temu dziecko w przyszłości chętnie odwiedzi gabinet. Dzieci, które w dzieciństwie nie chodziły do dentysty w dorosłym życiu odkładają każdą wizytę u lekarza, bo się najzwyczajniej w świecie boją. Dentysta kojarzy im się z dużym bólem i krzykiem – tak jak przedstawiają to media a nie ich własne doświadczenie. Jak widać odpowiednie nastawienie od najmłodszych lat jest bardzo ważne. Tak samo jak jest ważne dbanie o uzębienie i higienę jamy ustnej. Zawsze w razie jakichkolwiek wątpliwości można się udać do dentysty na zwykłą pogawędkę i zadać mu pytania na które nie znamy odpowiedzi. Bardzo ważne jest to, że pomimo nawet złego wyniku przeglądu zębów żaden lekarz sam, bez zgody pacjenta nie rozpocznie leczenia. Można po przeglądzie po prostu porozmawiać z lekarzem i dowiedzieć się, jakie leczenie powinno być zastosowane, jak długo będzie trwało, na czym ono polega jak i czy będzie bolało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>