Manicure japoński

Manicure japoński to sposób na piękne paznokcie i naturalny efekt zarazem. Każda dbająca o siebie kobieta ogromne znaczenie przywiązuje do wyglądu swoich dłoni. Jest to oczywiste – zdajemy sobie bowiem sprawę, iż dłonie są naszą wizytówką i wiele mogą o nas powiedzieć. W przeciągu ostatnich dziesięciu lat ilość salonów kosmetycznych w Gdyni wzrosła dziesięciokrotnie. Świadczy to o tym, że o urodę dbamy coraz chętniej, a to co kiedyś wydawało się luksusem, dzisiaj jest na porządku dziennym. Podobnie jest z manicure.

Jeszcze niedawno kobiety ograniczały się do piłowania i ewentualnie malowania płytki paznokcia kolorowym lakierem. Dziś natomiast większość kobiet oddaje swoje dłonie w ręce wykwalifikowanego specjalisty, który zajmie się nimi z należytą dokładnością. Standardem jest również na chwilę obecną fakt, że każdy salon kosmetyczny dysponuje specjalistą w dziedzinie stylizacji paznokci. Manicure japoński, to bardzo ciekawa i naturalna forma dbania o paznokcie. Polega ona na odżywieniu i polerowaniu za pomocą specjalnego pyłu z masy perłowej płytki paznokci – w efekcie stają się one piękne i błyszczące. Jest to doskonała alternatywa dla przeciwniczek jakże popularnego w ostatnich latach żelowania paznokci. Nie stosuje się tutaj bowiem żadnych sztucznych preparatów chemicznych, nie utwardza się żelu pod lampą; nie robi się zatem nic, co mogłoby nieść podejrzenie szkodliwości. Stosuje się natomiast naturalne składniki i metody polerowania. Efekt utrzymuje się do kilku tygodni a sam zabieg jest również o wiele tańszy niż manicure oparty na stylizacji paznokci przy użyciu lakierów, żeli czy innych kolorowych ozdobników.

W celu wykonania manicure japońskiego, podobnie jak w przypadku każdego innego zabiegu kosmetycznego najlepiej udać się do zaufanej kosmetyczki. Brak profesjonalizmu, niechlujność czy braki w dziedzinie higieniczno-sanitarnej, mogą doprowadzić do różnych komplikacji zdrowotnych, grzybicy lub rozmaitych zakażeń. Warto zatem zwrócić uwagę czy kosmetyczka zajmująca się naszymi paznokciami używa nowego pilniczka, czystych ręczników oraz jakie ogólnie panują warunki w salonie, w którym nas przyjmuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>